BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA
  • IELTS AC/GT
  • 02.09.2020

BİLKENT ÜNİVERSİTESİ HAZIRLIK ATLAMA

Bilkent Üniversitesi hazırlık sınıflarında başarısız olan ya da hazırlık sınıfını hiç okumadan muaf olmak isteyen öğrencilerimizin önünde birçok seçenek bulunuyor. İlk seçenek tabiki üniversitenin kendi yaptığı hazırlık atlama sınavı yani PAE (Proficiency in Academic English). İkinci seçenek ise üniversitenin kabul ettiği diğer dış sınavlar. PAE ve kabul edilen diğer sınavlar hakkında ayrıntıları makalemizin devamında bulacaksınız.

 

BİLKEN ÜNİVERSİTESi HAZIRLIK ATLAMA SINAVI - PAE (Proficiency in Academic English)

PAE Bilken Üniversitesi tarafından yapılan hazırlık atlama sınavıdır. Sınav iki aşamadan oluşur. 

PAE 1. AŞAMA

1. Aşama Sınavı farklı seviyede İngilizce bilgi ve becerisini ölçen çoktan seçmeli 200 sorudan oluşmaktadır. Her soru için beş cevap seçeneği bulunmaktadır. Her dört yanlış cevap bir doğru cevabı götürmektedir. Cevaplar optik forma işaretlenir. 1 aşamada başarılı olan öğrenciler 2. aşamaya girmeye hak kazanır.

 

PAE 2. AŞAMA

1. Aşamada başarılı olan öğrenciler PAE 2. aşama sınavına alınırlar. Bu sınav da 2 bölümden oıluşur. 1. Bölüm Okuma, Dil Bilgisi, Kelime Bilgisi ve Dinleme bölümlerinden oluşmaktadır. Bu bölümdeki cevaplar test şeklinde optik kodlama şeklince işaretlenir. 1. Bölümde başarılı olan öğrenciler 2. bölüme girmeye hak kazanır. 2. bölüm ise yazma ve konuşma bölümlerinden oluşur.  Bu bölümde de başarılı olan öğrenciler hazırlık sınavından muaf tutulur.

Özetle Bilkent Üniversitesi PAE sınavı okuma, dinleme, gramer, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşan çok kompleks bir sınavdır.

PAE AYRINTILI BİLGİ VE SINAV KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ!

HAZIRLIK ATLAMA İÇİN KABUL EDİLEN DİĞER SINAVLAR

Bilkent Üniversitesi PAE sınavı zor bir sınav olduğu için özellikle bu sınavda başarısız olan öğrenciler kabul edilen alternatif sınavlara yöneliyorlar. Bilkent Üniversitesi hazrılı katlama için 2 adet sınavı kabul etmektedir. Bu sınavlar ve istenilen skorlar şu şekildedir.

Lisans programı öğrencileri için:

IELTS akademik sınavının her bölümünden 5.5 puan almış olmak koşuluyla genel ortalamadan 6.5 puan;

TOEFL iBT sınavından 87 puan;

İngilizce Hazırlık Programından muafiyet için geçerli kabul edilir. Dış sınav sonuçları girildiği tarihten itibaren 2 yıl geçerlidir.

 

ÖNEMLİ!!!

TOEFL ve IELTS sınavlarınızın kabul edilebilmesi için Bilkent Üniversitesi'nin belirlediği sınav merkezlerinde sınava girmelisiniz. Aksi takdirde sınav sonucunuz kabul edilmez. Bu sınav merkezleri şunlardır.

TOEFL sınav merkezleri: Türk – Amerikan Derneği (Ankara)
IELTS sınav merkezleri: IDP (Ankara)

 

ÖNEMLİ!!!

Bilkent Üniversitesi elden sınav sonucu kabul etmez. Sınava girdiğiniz kurumun sonucunuzu üniversiteye göndermesi gerekir.

 

BİLKENT IELTS EĞİTİMİ

Bilkent Üniversitesi PAE sınavı zor bir sınav  ve öğrencileri alternatif arayışına itebiliyor. Bu  alternatiflerden biri de IELTS Academic sınavı. 6.5 skoru almanız yeterli hazırlıktan muaf olabilmeniz için. Bilkent PAE sınavı 2 aşamadan oluşan çok uzun bir sınav. 4 temel becerinin yanında dilbilgisi soruları da bulunuyor. Oldukça geniş bir kapsamı var. IELTS sınavı ise sadece 4 temel becerinin sorulduğu bir sınav. Dilbilgisi soruları bulunmuyor bu sınavda. 

Tamamen Bilkent Üniversitesi öğrencilerine özel ücret iade garantili online IELTS eğitimimiz ile kısa sürede 6.5 skoruna ulaşma imkanı sunuyoruz öğrencilerimize. Bilkent IELTS eğitimimizin olmazsa olmaz bileşenleri şu şekilde.

 

IELTS Eğitimimizin Olmazsa Olmaz Bileşenleri

1- Kişiye özel çalışma programı

2- Tamamen sınava yönelik profesyonel içerik

3- Kişiye özel eğitim danışmanı desteği

4- Öğretmen desteği

5- Ücret iade garantisi

 

Eğitim içeriğimiz yurtiçi ve yurtdışında birlikte çalıştığımız IELTS uzmanları tarafından hazırlanmaktadır. İçerik tamamen IELTS Academic sınavına  yöneliktir. Gereksiz hiçbir şey öğretilmez. Tüm dersler tamamen IELTS sınav tekniğine göre anlatılır.

Eğitim modeli olarak ise sanal zeka tabanlı ve hafıza tekniklerini kullandığımız ve tamamen kendi geliştirdiğimiz bir model kullanıyoruz. Bu model size tamamen kişiye özel bir eğitim sunuyor ve kendi hızınızda, kendi öğrenme stilinize göre bir eğitim alıyorsunuz.

Özetle eğitim modelimizle sınava hazırlanmasına rağmen hedeflediği puana ulaşamayan kullanıcılarımızın ödedikleri ücretin tamamını iade ediyoruz. Bu noktada tüm kullanıcılara %100 başarı garantisi sunuyoruz.

 

 

IELTS AC/GT ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.