IELTS (International English Language Testing System), İngilizce dil becerilerini ölçen uluslararası bir sınavdır. IELTS sınavı, dinleme, okuma, yazma ve konuşma olmak üzere dört bölümden oluşur.

1. Dinleme Bölümü: Bu bölümde, adayların bir dizi kaydedilmiş metni dinlemeleri ve bu metinlere dayalı soruları yanıtlamaları beklenir. Bu bölüm genellikle 30 dakika sürer ve 10 dakika da yanıtlarınızı aktarmak için verilir.

2. Okuma Bölümü: Bu bölümde, adayların bir dizi metni okumaları ve bu metinlere dayalı soruları yanıtlamaları beklenir. Bu bölüm genellikle 60 dakika sürer.

3. Yazma Bölümü: Bu bölümde, adayların belirli bir konuda bir mektup veya rapor yazmaları ve daha sonra belirli bir konuda bir kompozisyon yazmaları beklenir. Bu bölüm genellikle 60 dakika sürer.

4. Konuşma Bölümü: Bu bölümde, adayların bir sınav görevlisi ile yüz yüze bir konuşma yapmaları beklenir. Bu bölüm genellikle 11-14 dakika sürer.

IELTS sınavı hem genel hem de akademik olmak üzere iki formatta gelir. Genel formatta, okuma ve yazma bölümleri, genellikle göçmenlik veya iş başvuruları için İngilizce dil becerilerinin gerektiği durumlar için daha uygundur. Akademik format ise, yüksek öğrenim veya profesyonel kayıtlar için İngilizce dil becerilerinin gerektiği durumlar için daha uygundur. Sınavın sonu

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!