IELTS sınavında "başarısız olma" kavramı yoktur. Bunun yerine, sınavınıza karşılık gelen bir band skoru alırsınız. Bu skor 0'dan 9'a kadar değişir, 9 en yüksek seviyeyi temsil eder. Farklı üniversiteler, kurumlar ve göçmenlik ofisleri genellikle belirli bir minimum band skoru talep eder. Bu nedenle "başarısızlık", sizin için neyin kabul edilebilir bir skor olduğuna bağlıdır.

IELTS'de yapılan her yanlışın, band skorunuzu doğrudan etkileyecek spesifik bir değeri yoktur. Skorunuz, toplamda doğru yaptığınız soru sayısına dayanarak hesaplanır. Örneğin, dinleme bölümünde 40 soru vardır. Eğer 30 soruyu doğru cevaplarsanız, genellikle bu size yaklaşık 7 band skoru getirir (ancak bu, sınavdan sınava değişebilir).

Unutulmamalıdır ki, IELTS'de her bölüm için (dinleme, okuma, yazma, konuşma) ayrı ayrı band skorları alırsınız ve bu skorların ortalaması genel band skorunuzu oluşturur.

Başvurduğunuz program veya vize türüne göre gerekli band skorunu öğrenin. Ardından, IELTS sınavında kaç soruyu doğru cevaplamanız gerektiğini ve hangi bölümlerde hangi skorları almanız gerektiğini belirleyin. Bu bilgi, sınav hazırlığınıza odaklanmanıza yardımcı olacaktır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!