IELTS sınavı, hem kâğıt tabanlı (Paper-based) hem de bilgisayar tabanlı (Computer-delivered) versiyonlarıyla sunulmaktadır. Ancak, "online" terimi bazen kafa karışıklığına yol açabilir. İşte IELTS sınavının formatları hakkında bilmeniz gerekenler:

  1. Kâğıt Tabanlı IELTS (Paper-based IELTS): Bu sınav, geleneksel olarak bir sınav merkezinde kâğıt ve kalemle tamamlanır. Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri bu şekilde yapılırken, Konuşma bölümü yüz yüze bir mülakatla gerçekleştirilir.

  2. Bilgisayar Tabanlı IELTS (Computer-delivered IELTS): Bu sınav, bir sınav merkezinde bir bilgisayar üzerinden tamamlanır. Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri bilgisayarda yapılır. Ancak Konuşma bölümü hala gerçek bir sınav görevlisiyle yüz yüze yapılır.

  3. IELTS Indicator: COVID-19 pandemisi sırasında, IELTS Indicator adında bir online sınav versiyonu tanıtıldı. Bu sınav, adayların evlerinden online olarak katılabildiği bir sınavdır ve genellikle üniversite başvuruları için geçici bir çözüm olarak sunulmuştur. Ancak, tüm kurumlar IELTS Indicator'ü kabul etmemektedir, bu nedenle başvuruda bulunmayı planladığınız kurumun bu sınavı kabul edip etmediğini kontrol etmeniz önemlidir.

Sonuç olarak, IELTS'in bilgisayar tabanlı bir versiyonu vardır, ancak bu sınav yine de fiziksel bir sınav merkezinde yapılır. Evden tamamen online olarak katılınabilecek bir versiyon olan IELTS Indicator, sadece belirli durumlar için ve belirli bir süreyle sunulmuştur.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!