IELTS sınavı, dört ana bölümden oluşur: Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma. Her bölümde en yüksek 9 puan alabilirsiniz.

1. Dinleme: 40 soru üzerinden puanlanır. Her doğru yanıt 1 puan değerindedir. Toplam puanınız 9'luk skala üzerinden hesaplanır.

2. Okuma: Bu bölüm de 40 sorudan oluşur ve her doğru yanıt 1 puan değerindedir. Toplam puanınız 9'luk skala üzerinden hesaplanır.

3. Yazma: İki yazma görevi vardır ve her biri ayrı ayrı puanlanır. Puanlama, görevin tamamlanması, bilgi ve fikirlerin organizasyonu, dil yeterliliği ve dilbilgisi doğruluğu üzerine yapılır.

4. Konuşma: Bu bölümde, dil yeterliliği, dilbilgisi ve kelime dağarcığı, telaffuz ve konuşma sırasında dilin akıcılığı ve tutarlılığı üzerinden puanlama yapılır. Her bir bölüm ayrı ayrı puanlandırılır ve bu puanlar ortalaması alınarak genel bir puan hesaplanır. Bu genel puan, IELTS Band Score olarak adlandırılır ve genellikle 0.5'lik artışlarla ifade edilir (örneğin, 6.0, 6.5, 7.0, 7.5 vb.). Bu puanlama sistemi, adayın İngilizce dil yeterliliğini geniş bir ölçekte değerlendirmeyi sağlar.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!