Speaking sınavlarında ne sorulur?

Speaking sınavlarında ne sorulur?

Speaking sınavlarında genellikle aşağıdaki türden sorular sorulur:

1. Kişisel Bilgiler: Bu tür sorular genellikle sınavın başında sorulur ve adınız, yaşınız, nerede yaşadığınız, ne iş yaptığınız gibi temel bilgileri içerir.

2. Günlük Rutinler: Bu konuda, günlük aktiviteleriniz, hobileriniz, alışkanlıklarınız hakkında sorular sorulabilir.

3. Gelecek Planları: Gelecekte ne yapmayı planladığınız, belirli bir hedefinizin olup olmadığı gibi konular hakkında sorular sorulabilir.

4. Geçmiş Deneyimler: Geçmişte yaşadığınız bir olayı anlatmanız veya geçmişte yaptığınız bir şey hakkında konuşmanız istenebilir.

5. Fikirler ve Görüşler: Belirli bir konu hakkında ne düşündüğünüz, bir durumla nasıl başa çıkaracağınız, bir problemi nasıl çözeceğiniz gibi konular hakkında sorular sorulabilir.

6. Durum Değerlendirmesi: Belirli bir durumu değerlendirme yeteneğinizi ölçmek için bir senaryo verilir ve sizden bu durum hakkında düşüncelerinizi ifade etmeniz istenir.

7. Tartışma: Belirli bir konu hakkında bir tartışmaya katılmanız istenebilir. Bu, genellikle bir grup içinde gerçekleşir ve herkesin fikirlerini ifade etmesi ve diğerlerinin fikirlerine yanıt vermesi beklenir. 

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!