Bu, kişinin İngilizce dil becerilerine, öğrenme tarzına ve hangi testin formatını tercih ettiklerine bağlıdır. İki sınav da okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçer. Ancak, format ve değerlendirme tarzları farklıdır. TOEFL genellikle Amerikan İngilizcesi üzerine yoğunlaşır ve çoktan seçmeli sorular içerir. Ayrıca, konuşma bölümü için bir bilgisayara konuşmanız gerekir. Bu, TOEFL'ın bazı insanlar için daha zor olabileceği anlamına gelir, özellikle de konuşma becerileri konusunda kendilerine güvenleri azsa. Öte yandan, IELTS genellikle İngiliz İngilizcesi üzerine yoğunlaşır ve sorular genellikle kısa yanıtlar veya essay şeklindedir. Konuşma bölümü bir kişiyle yüz yüze gerçekleştirilir. Bu, IELTS'in bazı insanlar için daha zor olabileceği anlamına gelir, özellikle de yazılı ifade becerileri konusunda kendilerine güvenleri azsa. Sonuç olarak, hangi testin daha zor olduğunu belirlemek tamamen kişisel tercihe bağlıdır. Kendi dil becerilerinizi ve hangi test formatını tercih ettiğinizi göz önünde bulundurarak en iyi kararı verebilirsiniz.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!