IELTS LISTENING BÖLÜMÜNDE BAZI DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI. (4 Ocak 2020 tarihinden itibaren uygulanıyor.)
  • IELTS AC/GT
  • 16.01.2020

IELTS LISTENING BÖLÜMÜNDE BAZI DEĞİŞİKLİKLER YAPILDI. (4 Ocak 2020 tarihinden itibaren uygulanıyor.)

IELTS listening sınavında 4 Ocak 2020 tarihinden itibaren bazı değişiklikler yapıldı. Her ne kadar çok büyük değişiklikler olmasa da kullanıcı deneyimi açısından bilinmesinde fayda olduğunu düşünüyoruz. Özellikle uzun süredir sınava hazrılanan ve daha önce sınava girmiş kullanıcılarımız için bu değişiklikler sınav anında dikkat dağıtabilir. Gelin şimdi bu değişiklikleri madde madde inceleyelim.

 

DEĞİŞİKLİK 1: "SECTION" YERİNE "PART" KELİMESİ KULLANILACAK.

IELTS listening sınavı 4 bölümden oluşur. 4 adet dinleme parçası vardır ve her dinleme parçasıyla ilgili sorular sorulur. Daha önce "BÖLÜM" kelimesi için "SECTION" kullanılıyordu. 4 Ocak 2020 tarihinden itibaren Artık "PART" kullanılıyor. Bölüm başlıkları artık aşağıdaki gibi.

ESKİSİ:

Section 1

Section 2

Section 3

Section 4

YENİSİ:

Part 1

Part 2

Part 3

Part 4

 

 

DEĞİŞİKLİK 2: PART 1'İN BAŞINDAKİ ÖRNEK DİNLEME KISMI KALDIRILDI.

Daha önce Listening sınavının 1. bölümünde ilk sorudan önce bir örnek dinletiliyor daha sonra gerçek soruya geçiliyordu. Bu örnek dinleme parçası konuşmacıların aksanı, hızı konularında adaylara bir fikir veriyordu. Bu örnek dinleme bölümü artık olmayacak. Doğrudan soruya geçeceksiniz. Bu önemli bir değişiklik. Adayların buna hazırlıklı olması gerekiyor.

 

DEĞİŞİKLİK 3: SORU TALİMATLARINDA ARTIK SAYFA NUMARASINA REFERANS VERİLMEYECEK.

Daha önceki sınavlarda talimatlar verilirken   "2. sayfadaki 1-5. sorulara bakınız." gibi ifadeler kullanılıyordu. Artık bu ifadelerde sayfa numarası verilmeyecek. Doğrudan soru numaraları verilecek.

ESKİSİ: "2. sayfadaki 1-5. sorulara bakınız."

YENİSİ: "1-5. sorulara bakınız."

 

 

IELTS AC/GT ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.