IELTS General Training, IELTS sınavının iki ana modülünden biridir (diğeri IELTS Academic'tir). IELTS General Training, başvuru sahiplerinin gündelik yaşamda, iş yerinde ve sosyal ortamlarda İngilizce dilini kullanabilme yeteneğini ölçmek amacıyla oluşturulmuştur. Genellikle iş veya göçmenlik amacıyla başka bir ülkeye taşınmayı planlayan kişiler için tasarlanmıştır.

IELTS General Training'in bölümleri şunlardır:

  1. Dinleme (Listening): Bu bölüm IELTS Academic ve General Training modülleri için aynıdır. 4 ayrı dinleme parçası üzerinden 40 soru sorulur.

  2. Okuma (Reading): General Training için Okuma bölümü, günlük yaşamla ilgili metinleri (örneğin, reklamlar, broşürler, kullanım kılavuzları) ve genellikle iki uzun metin üzerine soruları içerir.

  3. Yazma (Writing): İki yazma görevi bulunmaktadır. Birinci görevde genellikle bir durumu açıklayan ya da bir bilgi talep eden bir mektup yazılması istenir. İkinci görevde ise genellikle bir makale/essay yazma görevi bulunur.

  4. Konuşma (Speaking): Bu bölüm de IELTS Academic ve General Training modülleri için aynıdır. Yüz yüze gerçekleştirilen bir mülakat şeklinde yapılır.

Özetle, IELTS General Training, gündelik yaşam ve çalışma ortamında İngilizce dil yeterliliğini ölçen bir sınavdır ve göçmenlik veya iş başvuruları için genellikle bu sürüm tercih edilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!