IELTS sınav sonuçlarıma itiraz edebilir miyim?

IELTS sınav sonuçlarıma itiraz edebilir miyim?

Evet, IELTS sınav sonuçlarınıza itiraz edebilirsiniz. Eğer IELTS sınav sonuçlarınızla ilgili bir endişeniz varsa veya sonuçlarınızı beklediğinizden farklı buluyorsanız, "Enquiry on Results" (EOR) adı verilen bir süreçle sonuçlarınızın yeniden değerlendirilmesini talep edebilirsiniz. İşte bu süreci takip etmek için bazı adımlar:

  1. EOR Formunu Doldurun: Sınav merkezinizden "Enquiry on Results" formunu almalı ve doldurmalısınız. Hangi bölümlerin (Dinleme, Okuma, Yazma, Konuşma) yeniden değerlendirilmesini istediğinizi belirtmelisiniz.

  2. Ücret: Yeniden değerlendirme için bir ücret ödemeniz gerekmektedir. Eğer sonuçlarınız değişirse, bu ücret iade edilir.

  3. Sonuçların Beklenmesi: Yeniden değerlendirmenin tamamlanması genellikle 2 ila 21 gün arasında sürer, ancak bu süre farklılık gösterebilir.

  4. Sonuçlar: Yeniden değerlendirme sonucunda notunuz artabilir, aynı kalabilir veya azalabilir.

  5. Yeniden Değerlendirmenin Sınırlamaları: Genellikle sınav tarihinizden itibaren belirli bir süre (örn. 6 hafta) içinde itirazda bulunmanız gerekmektedir, bu nedenle sonuçlarınızı hemen gözden geçirip karar vermelisiniz.

Unutulmamalıdır ki yeniden değerlendirme, sonucunuzu garantili bir şekilde artırmaz. Eğer sonuçlarınıza itiraz etmeyi düşünüyorsanız, bir dil öğretmeni veya danışmanıyla konuşarak fikir alabilirsiniz. EOR süreci ve detayları hakkında en güncel ve doğru bilgi için sınav merkezinizle iletişime geçmeniz en iyisidir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!