IELTS sınavına girmek için hangi belgeler gereklidir?

IELTS sınavına girmek için hangi belgeler gereklidir?

IELTS sınavına girmeden önce adayların yanlarında bulundurmaları gereken belgeler şunlardır:

  1. Geçerli Kimlik Belgesi: Adayların, sınav başvurusu sırasında beyan ettikleri kimlik belgesini (genellikle pasaport ya da ulusal kimlik kartı) yanlarında getirmeleri gerekmektedir.

  2. Sınav Onay Mektubu: Birçok sınav merkezi, sınav tarihinden birkaç gün önce adaylara sınavın yeri, saati ve diğer detayları içeren bir onay mektubu gönderir. Eğer böyle bir mektup aldıysanız, onu da sınav günü yanınızda getirmelisiniz.

  3. Fotograf: Bazı sınav merkezleri, sınav günü adaydan belirli özellikte bir fotoğraf isteyebilir. Ancak çoğu merkez, sınav günü adayın fotoğrafını kendisi çeker. Yine de, sınav merkezinin spesifik gerekliliklerini kontrol etmenizde fayda var.

  4. Diğer Belge ve Gereklilikler: Özellikle özel durumlarda (örneğin sağlık problemleri nedeniyle ek süre talep eden adaylar) ek belgelere ihtiyaç duyulabilir. Aday, bu tür özel gereklilikler için sınav merkezi ile önceden iletişime geçmelidir.

Önemli Notlar:

  • Elektronik eşyalar, çantalar, notlar, cep telefonları vb. genellikle sınav odasına alınmaz. Bu tür eşyalarınızı sınav merkezinde belirtilen yerlere bırakmanız istenebilir.
  • Kimlik belgenizdeki fotoğrafın ve bilgilerin güncel ve net olması önemlidir. Eski veya yıpranmış bir kimlikle sınav merkezine gelirseniz sınavınıza alınmayabilirsiniz.

Sınav günü stresini azaltmak için, sınavdan önce sınav merkezinin kurallarını ve gereksinimlerini kontrol etmek ve gerekli tüm belgeleri yanınızda bulundurduğunuzdan emin olmak önemlidir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!