IELTS sınavına nerede girilir?

IELTS sınavına nerede girilir?

IELTS sınavına girilecek yer, sınavın düzenlendiği ülkeye ve şehre bağlı olarak değişkenlik gösterir. Ancak genel olarak şunları söyleyebiliriz:

1. British Council: Dünya genelinde birçok ülkede ve şehirde British Council, IELTS sınav merkezi olarak hizmet vermektedir. British Council'in resmi web sitesi üzerinden yerel sınav merkezlerinin listesine ve sınav tarihlerine ulaşabilirsiniz.

2. IDP Education: IDP Education da global olarak IELTS sınavını düzenleyen kuruluşlardan biridir. IDP'nin web sitesi üzerinden en yakın sınav merkezini ve tarihleri bulabilirsiniz.

3. Cambridge Assessment English: Bu kuruluş da IELTS sınavını düzenleyen partnerlerden biridir, ancak genellikle British Council ve IDP ile işbirliği içindedir.

4. Yetkili Sınav Merkezleri: Ülkelerin kendine özgü bazı eğitim kurumları veya dil okulları, IELTS sınavının yetkili merkezleri olarak hizmet verebilir. Bu merkezler, IELTS'in resmi web sitesinde listelenir.

Eğer Türkiye'de IELTS sınavına girecekseniz, özellikle büyük şehirlerde (İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa vb.) British Council ve diğer yetkili merkezlerde sınavı alabilirsiniz. 

Sınavın yapılacağı kesin yeri ve tarihi öğrenmek için başvuruda bulunmayı planladığınız sınav merkezinin web sitesini ziyaret etmeniz veya doğrudan iletişime geçmeniz önerilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!