IELTS speaking sınavı nasıl oluyor?

IELTS speaking sınavı nasıl oluyor?

IELTS (International English Language Testing System) konuşma sınavı, adayın İngilizce dil becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir sınavdır. Bu sınav genellikle 11-14 dakika sürer ve üç bölümden oluşur:

1. Giriş ve Genel Sorular: İlk bölümde, sınav görevlisi adayla tanışır ve genel konular hakkında birkaç soru sorar. Bu sorular genellikle adayın ailesi, işi, eğitimi, ilgi alanları ve diğer genel konular hakkında olabilir.

2. Bireysel Uzun Konuşma: İkinci bölümde, aday belirli bir konu hakkında 1-2 dakika konuşması için bir kart alır. Kartta konu ve konu hakkında konuşmak için bazı fikirler bulunur. Adaya konuşmasını hazırlamak için 1 dakika verilir.

3. Karşılıklı Tartışma: Üçüncü ve son bölümde, sınav görevlisi adayla ikinci bölümdeki konuyla ilgili daha ayrıntılı bir tartışma yapar. Bu bölüm genellikle 4-5 dakika sürer. Sınav boyunca, adayın dil becerileri, kelime dağarcığı, dilbilgisi ve dil akıcılığı değerlendirilir. Adayın konuşma sırasında düşüncelerini nasıl ifade ettiği ve dil bilgisini nasıl kullandığı da değerlendirilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!