IELTS sınavı hem yazılı (kağıt-tabanlı) formatta hem de bilgisayar üzerinden (computer-delivered) olmak üzere iki farklı formatta sunulmaktadır.

  1. Kağıt-tabanlı IELTS (Paper-based IELTS): Bu sürümde, Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri kağıt üzerinde yapılır. Konuşma bölümü ise yüz yüze bir mülakat şeklinde gerçekleştirilir.

  2. Bilgisayarla Teslim Edilen IELTS (Computer-delivered IELTS): Bu sürümde, Dinleme, Okuma ve Yazma bölümleri bir bilgisayar üzerinden tamamlanır. Konuşma bölümü yine yüz yüze bir mülakat şeklinde gerçekleştirilir.

Her iki format da aynı değerlendirme kriterlerine, içeriğe, formatına ve süresine sahiptir. Bilgisayarla teslim edilen IELTS, bazı adaylar için daha hızlı sonuç verme avantajına sahip olabilir. Ancak hangi formatın size daha uygun olduğuna karar verirken, kendi rahatlık ve tercihlerinizi göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle bilgisayar kullanımında kendinizi rahat hissetmiyorsanız, kağıt-tabanlı sınavı tercih edebilirsiniz. Ayrıca, başvuru yapmayı planladığınız kurumun ya da üniversitenin hangi formatı kabul ettiğini de kontrol etmeniz faydalı olacaktır.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!