IELTS AC/GT

THY Yetiştirmek Üzere Pilot Adayı Alacak. Yeni ilan yayınlandı. Ön lisans mezunları da pilot olabilecek

10.06.2019 / IELTS AC/GT

THY 2018 yılında hız verdiği 2. pilot aday adayı alımlarına yeni alım ilanını yayınlayarak devam ediyor. 10 Haziran 2019 tarihinde THY sitesinde yayınlanan ilana göre 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans mezunları başvuru yapabilecek. Ayrıca önceki ilanlarda da olduğu üzere İngilizce seviyenizi IELTS ve TOEFL sınavlarından aldığınız puanlarla kanıtlamanız gerekecek. Yabancı dil (İngilizce) şartında bir değişiklik bulunmuyor. Adayların başvuru yapabilmesi için başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde TOEFL (IBT) 60 (speaking : min.18); IELTS (Genel veya Akademik)  : 6 (speaking : min.6)  skoru almaları gerekiyor.

BAŞVURU ŞARTLARI

 

Genel Özellikler

1) T.C. vatandaşı olmak veya mavi kart sahibi olmak,

2) En az önlisans derecesi mezunu (örgün veya açık öğretim) olmak,

3) 01.01.1989 tarihinden sonra doğmuş olmak,

4) Boy uzunluğunun 157 cm’den kısa, 195 cm’den uzun olmaması ve beden-kitle endeksine (20-30 aralığında) uygun olmak,

5) Askerlik hizmetini tamamlamış veya eğitim başlangıç tarihi itibari ile en az 2 yıl tecil ettirebilmeyi taahhüt etmek,

6) Adli sicil kaydı ve adli sicil arşiv kaydı bulunmamak,

7) Daha önce THY A.O. veya diğer kuruluşlardaki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmış olmamak,

8) Daha önce THY A.O. ve THY A.O.‘ nun iştirak şirketlerinden fesih yoluyla ayrılmış olmamak.

 

Yabancı Dil (İngilizce) Şartı

  • Başvuru tarihi itibariyle son 2 yıl içinde aşağıda belirtilen İngilizce dil sınavlarının birinden istenen minimum puanı belgelemek,

  • TOEFL (IBT)                                                    : 60 (speaking : min.18)
  • IELTS (Genel veya Akademik)                     : 6 (speaking : min.6) 

 

En az lisans düzeyinde mezun olarak ilana başvuran ve dil belgesini başvuru aşamasında temin edemeyen adaylara, THY A.O tarafından yapılacak dil sınavında başarılı olmaları koşuluyla,  Kurul mülakatı süreci öncesine kadar dil belgesini tamamlamaları için süre tanınacaktır. Önlisans mezunu olarak sürece başvuruda bulunan adayların dil belgelerini başvuru esnasında beyan etmeleri gerekmektedir. Önlisans mezunu adaylara dil belgesini tamamlamaları için ek süre tanınmayacaktır.

 

Sağlık Şartı

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adayların, işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından kendi imkanları ile sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve alınan raporu THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. SHGM yetkili kurumdan alınmış olumlu rapor olsa bile, THY A.O kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

Sağlık koşulları ile ilgili detaylı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol:

1) Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet üzerinden başvurmaları gerekmektedir. İnternet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru kabul edilmeyecektir.

2) Hâlihazırda dil belgesi bulunan adaylar DLR-1 sınavına davet edilecektir. Dil belgesi bulunmayan en az lisans derecesinde mezun adaylar THY A.O tarafından gerçekleştirilecek İngilizce sınavına davet edilecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

3) En az lisans derecesinde mezun olabilecek adaylar mezuniyetlerine 3 ay kala üniversitelerinden alacakları resmi yazı ile ilana başvuruda bulunabilecektir. Adayların diplomalarını mülakat aşamasına kadar ibraz etmeleri gerekecektir.

4) Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi akabinde istihdam süreci tamamlanacaktır.

5) İlan 29.08.2019 tarihi saat 15.00’a kadar yayında kalacaktır.

 

Yetiştirilmek Üzere II.Pilot Aday Adayı Değerlendirme Süreçleri:

1) İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen en az lisans düzeyinde mezun adaylar katılacaktır)

2) DLR-1 Testi (Teknik Yeterliliklerin Değerlendirilmesi)

3) CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi)

4) Kurul Mülakatı, Evrak Kontrolü ve Boy-Kilo Ölçümü

5) Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik)

 

Güncel süreç akışı; 

  • 1) İngilizce Sınavı (Dil belgesini başvuru aşamasında beyan edemeyen adaylar katılacaktır) 

    Aday, ilana başvuru gerçekleştirdiği tarihten itibaren yaklaşık 15 gün sonra sınava davet edilir. 

  • 2) DLR-1 Testi (Teknik Yeterliliklerin Değerlendirilmesi) 

    İngilizce sürecini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 1 ay içerisinde DLR-1 testine planlanır. 

  • 3) CRM Değerlendirmesi (Kişilik Özellikleri ve Yetkinliklerin Değerlendirilmesi) 

    DLR-1 sürecini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 2 ay içerisinde CRM değerlendirmesine planlanır. 

  • 4) Kurul Mülakatı, Evrak Kontrolü ve Boy-Kilo ölçümü

    CRM değerlendirmesini başarıyla tamamlayan aday yaklaşık 1 ay içerisinde kurul mülakatına planlanır. 

  • 5) Sağlık Kontrolü (Uçuşa Elverişlilik) 

 

Başvuru ve özgeçmiş oluşturma kılavuzuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

IELTS Nedir? Bu Puan Benden Neden İsteniyor?

IELTS Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak ya da çalışmak isteyenlerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan bir sınavdır. Birçok ülke tarafından kabul edilen uluslararası geçerliliği yüksek bir sınavdır. IELTS Birleşik Krallık Cambridge Üniversitesi, British Council ve Avustralya ortak mülkiyetindedir. Ülkemizde British Council ve IDP Türkiye kurumları tarafından yapılmaktadır.

IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) kapsayan görev tabanlı bir sınavdır. IELTS adayları, sınavın dört bileşeni için ayrı not alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav notunu oluşturur. Her beceri 1-9 puan arasında değerlendirilir. 4 becerinin puan ortalaması alınarak IETS skoru 9 üzerinden hesaplanır. 

İki Sınav Seçeneği
IELTS Sınavı, Akademik ve Genel Eğitim şeklinde iki çeşittir.

Akademik IELTS, en geniş anlamında, lisans ve lisansüstü düzeyde İngilizce eğitim veren bir üniversitede ya da yüksekokul kurumunda okumak ya da eğitim almak isteyenler için hazırlanmıştır.

Genel IELTS Eğitimi, ortaokul seviyesinde eğitim almak, iş başvurusunda bulunmak için İngilizce konuşulan bir ülkeye gitmek isteyenler için hazırlanmıştır. Sınavın bu kolu ayrıca Avustralya, Kanada ya da Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelere göç etmek isteyenlerden talep edilen vize zorunluluğudur.

 IELTS Sınavını Kabul Eden Kuruluşlar Hangileridir?
ABD, Kanada, Birleşik Krallık, Yeni Zelanda ve İrlanda dâhil olmak üzere pek çok ülkede üniversite ve işverenler IELTS sonucu talep eder. Dünyadaki pek çok profesyonel kurum, göçmenlik büroları ve diğer hükümet kurumları IELTS notu ister. 140 ülkede 10.000’den fazla kurum IELTS Sınavını tanır. 

IELTS  yaklaşık 140 ülkede kabul edilen uluaslararsı geçerliliği çok yüksek bir sınavdır. Dolayısıyla ülkemizde birçok kurumda olduğu gibi THY de pilot alımı ilanlarında İngilizce yeterliliği için IELTS sonucunu kabul etmektedir. Akademik IELTS ya da Genel IELTS sınavlarıdnan herhangi birine girip 9 üzerinden minimum 6 puan almanız gerekmektedir.

IELTS HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Kısa Sürede IELTS 6 Puanı Almak Mümkün mü?

IELTS sınavı belli bir İngilizce seviyesi gerektiren ve 4 temel becerinin ölçüldüğü bir sınavdır. Sınavda konuşma, dinleme, yazma ve okuma becerilerinin tamamından sorular gelir. SAdece gramer ve kelime bilgisi ile bu sınavdan başarılı olmanız çok zordur. Ayrıca kendine özgü soru tarzı ve yöntemi olan bu sınavda başarılı olabilmeniz için tamamen sınav formatına yönelik profesyonel bir hazırlık yapmalısınız.

Seviyeniz çok iyi belirlenmeli ve tamamen size özel bir çalışma programıyla hazırlanmalısınız. Programlı ve özverili bir şekilde çalışan kullanıcılarımzıdan kısa sürede 6.0 skoruna ulaşan çok fazla kullanıcımız olmuştur. Aşağıdan IELTS eğitimimiz hakkında genel bilgilere ulaşabilirsiniz.

 

UzmanIELTS.com sitemizde; başka hiçbir kaynağa gereksinim duymadan, kişiye özel bir çalışma programıyla desteklediğimiz ve tamamen IELTS Akademice veya General sınavlarına göre hazırlanmış içeriklere 7-24 sınırsız online erişim sağlayabileceğiniz bir eğitim modeli sunuyoruz.

Eğitim modelimiz tamamen kişiye özel bir eğitim imkânı sunmaktadır. Kullanıcımızın seviyesine, hedeflediği IELTS puanına hatta sınava gireceği tarihe göre bir çalışma programı çıkarılmaktadır. Toplam eğitim süresi, Çalışılması gereken dersler ve sıralamaları, haftalık ortalama çalışma süresi gibi bilgiler sistem tarafından belirlenmektedir. Kullanıcılarımızın yapması gereken tek şey çalışma programını takip etmek olacaktır. Çalışma programını takip eden kullanıcılarımıza %100 başarı garantisi verilmektedir. Verdiğimiz resmi garanti belgesiyle hedefledikleri puana ulaşamayan kullanıcılarımızın ödedikleri eğitim ücretinin tamamı kendilerine iade edilmektedir.

Eğitim modelimiz sayesinde tüm kullanıcılarımız diledikleri zaman, diledikleri yerden sisteme giriş yaparak ders çalışabilirler. Bilgisayar, tablet ya da cep telefonlarından dersleri takip edebilirler.

Online IELTS eğitimimiz Haftanın sadece belli günleri, belli saatlerde sisteme girerek canlı dersleri izlediğiniz canlı ders formatında (senkron) bir eğitim değildir. Senkron eğitim modellerinde eğitim içerikleri son derece sınırlı sunulmakta ve kullanıcıyı ders çalışma zamanı olarak sınırlamaktadır. Kullanıcı istediği zaman ders çalışamamakta, grup derslerine katılması zorlanmaktadır. Dolayısıyla kişiye özel bir eğitim söz konusu değildir.

Online IELTS eğitimimiz de ise seneler süren bir uğraş sonucunda IELTS uzmanlarımız tarafından geliştirilmiş tüm eğitim içeriği sistemde yüklüdür. Hiçbir sınırlama olmadan bu eğitim içeriklerinin tamamına ulaşır, istediğiniz konuya, istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Ayrıca size özel çalışma programıyla kendi hızınızda ve kendi öğrenme stilinizle IELTS sınavına hazırlanırsınız.

Sitemize üye olduğunuz ilk günden, sınava gireceğiniz tarihe kadar size özel bir eğitim danışmanı görevlendiriyoruz ve dilediğiniz zaman eğitimin danışmanınıza ulaşma imkânı sunuyoruz. Dilerseniz siz aranma talebi oluşturuyorsunuz, eğitim danışmanınız sizi arıyor. IELTS eğitimi uzmanlık gerektiren bir alandır ve eğitimin tüm safhalarında profesyonel bir danışmanlık gerektirir. Biz bu eğitim danışmanlığını bir adım öteye taşıyarak, kullanıcılarımıza diledikleri an yanlarında olan eğitim danışmanları görevlendiriyoruz.

Online eğitimin yanında öğretmen desteği de sunuyoruz. Ders çalışırken zorlandığınız yerlerde, sistem üzerinden IELTS eğitmenlerimize sorularınızı yöneltebilirsiniz. Uzman kadromuz sorularınızı en kısa sürede cevaplayacak ve size geri dönüş sağlayacaktır.
Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

Facebook ile üye ol!

Başarıyı

Google ile Üye Ol!

Başarıyı

E-posta ile Üye Ol!

Başarıyı

KULLANICI GİRİŞİŞİFRE HATIRLATMAYENİ ÜYELİK FORMU

UzmanDil.com ailesinin herhangi bir sitesinde üyeliğiniz varsa sisteme aynı kullanıcı adı ve şifrenizi kullanarak giriş yapabilirsiniz. Eğer üye değilseniz aşağıdaki formu doldurarak üye olabilir ya da Facebook ve Google Plus kullanarak da üyelik oluşturabilirsiniz.

Üye Ol düğmesine tıklayarak Kullanım Sözleşmesi'ni okumuş ve kabul etmiş olursun.
Kampanyalardan haberdar olmak istiyorum.
ÜST