IELTS sınavında 5.5 puan almak, "Orta Seviyeli Kullanıcı" anlamına gelir. Bu, bireyin temel anlama ve ifade yeteneğine sahip olduğunu, ancak karışık veya bilinmeyen konularda sık sık zorluk yaşayabileceğini gösterir.

Avrupa Ortak Dil Çerçevesi (CEFR) bağlamında, IELTS 5.5 puanı genellikle B2 seviyesine yakın bir seviyeyi temsil eder, ama tam olarak B2 seviyesi değildir. Ancak, bu eşleşme kesin bir eşdeğerlik değildir ve kurumdan kuruma değişkenlik gösterebilir.

Bu puan, birçok üniversite ve dil okulu için lisans ve yüksek lisans programlarına girişte kabul edilebilir bir dil yeterliliği seviyesi olarak görülür, ancak bazı programlar veya kuruluşlar daha yüksek bir IELTS puanı talep edebilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!