IELTS sınavı, birçok farklı seviyede İngilizce bilgisini ölçmek için tasarlanmıştır. Ancak "hangi seviye" sorusu genellikle "IELTS'ten hangi puanı almam gerekiyor?" anlamında sorulur. Bu, ne için IELTS sınavına girdiğinize bağlı olarak değişir:

  1. Üniversite ve Yüksek Eğitim: Dünya genelindeki birçok üniversite, IELTS skoru olarak genellikle 6.0 - 7.5 arasında bir puanı kabul eder. Ancak bu, programın ve üniversitenin kendine has gereksinimlerine bağlı olarak değişebilir. Özellikle dil veya edebiyat gibi konularda eğitim almayı planlıyorsanız, daha yüksek bir puan istenebilir.

  2. Göçmenlik: Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık gibi bazı ülkeler, göçmenlik veya oturum başvurularında belirli bir IELTS skoru talep ederler. Genellikle talep edilen skorlar 4.0 ile 7.0 arasında değişiklik gösterebilir.

  3. Mesleki Tanıma: Bazı profesyonel organlar (örn. tıp, mühendislik, hemşirelik gibi) belirli bir IELTS skoru talep edebilir.

IELTS sınavının sonuçları 0'dan 9'a kadar bir skalada değerlendirilir. 0, sınava katılmadığınızı; 9 ise uzman seviyesinde olduğunuzu gösterir. Genellikle 6.0 ve üzeri, yeterli İngilizce bilgisine sahip olduğunuzu gösterirken, 7.0 ve üzeri ileri seviye olarak kabul edilir.

Ancak önemlidir ki, hangi seviyede bir IELTS skoru almanız gerektiğini belirlemek için başvuracağınız kurumun, üniversitenin veya göçmenlik ofisinin gereksinimlerini önceden kontrol etmelisiniz. Her kurumun veya ülkenin IELTS için belirlediği minimum puan gereksinimi farklı olabilir.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!