IELTS sınavı, İngilizce dil becerilerini ölçmek için tasarlanmış bir sınavdır ve genellikle üniversiteye giriş veya göçmenlik başvuruları için gereklidir. Sınav dört bölümden oluşur: Dinleme, Okuma, Yazma ve Konuşma.

1. Dinleme Bölümü: Bu bölümde, adaylar İngilizce dilinde çeşitli ses kayıtlarını dinler ve bunlarla ilgili soruları yanıtlarlar. Dinleme bölümü genellikle dört bölüme ayrılmıştır ve her biri farklı bir konuşma veya konuşmayı içerir.

2. Okuma Bölümü: Bu bölümde, adaylar İngilizce metinleri okur ve bunlarla ilgili soruları yanıtlarlar. Okuma bölümü genellikle üç bölüme ayrılmıştır ve her biri farklı bir metni içerir.

3. Yazma Bölümü: Bu bölümde, adaylar iki farklı yazma görevini tamamlamalıdır. Birinci görev genellikle bir durumu açıklamak veya bir diyagramı, tabloyu veya grafikleri özetlemek için bir yazı yazmayı gerektirir. İkinci görev ise genellikle bir argümanı veya bir görüşü tartışmak için bir makale yazmayı gerektirir.

4. Konuşma Bölümü: Bu bölümde, adaylar bir sınav görevlisiyle yüz yüze bir mülakatta konuşurlar. Bu bölüm genellikle üç bölüme ayrılır: bir giriş ve röportaj, bir bireysel uzun konuşma ve bir iki yönlü tartışma.

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.

GARANTİLİ EĞİTİM MODELİ

HEDEFLEDİĞİNİZ SKORA ULAŞAMAZSANIZ ÖDEDİĞİNİZ ÜCRETİN TAMAMINI HEMEN İADE EDİYORUZ!