IELTS SINAVINA GİDERKEN NELER GÖTÜRMELİYİM?
  • IELTS AC/GT
  • 26.10.2019

IELTS SINAVINA GİDERKEN NELER GÖTÜRMELİYİM?

IELTS sınavı ülkemizde British Council ve IDP Turkey kurumları tarafından gerçekleştiriyor. Bu iki kurumdan dilediğinizin sitesine giriş yaparak üyelik gerçekleştirebilir sonrasında ise sınava başvuru yapabilirsiniz. Kurumlar farklı olsa da her iki kurumda da işletilen sınav prosedürleri aynıdır. Sınava giderken yanınızda bulunması gereken şeyleri aşağıda listeledik.

Sınavdan önce sınavla alakalı bilgilendirmeler e-posta adresinize yapılacaktır. E-posta adresinizi belli aralıklarla kontrol ediniz.

Sınav yerine sınav saatinden daha önce gelin. Sınavın yapılacağı odaya girmeden önce kayıt yaptırmanız ve pasaportunuzu ya da nüfus cüzdanınızı göstermeniz istenecektir. Kayıt yaptırmak ve gerekli tüm güvenlik süreçlerinden geçmek için yeterli zamanınız olduğundan emin olun.

 

IELTS Sınavına Gelirken Getirmeniz Gerekenler

1) Kimlik belgenizin aslı. Yanınızda mutlaka kimlik belgenizin aslını getirmelisiniz. Fotokopisi kesinlikle kabul edilmez. Kimliğinizin üzerinde resminiz mutlaka bulunmalıdır. Ehliyet, öğrenci belgesi vb. kabul edilmez.

* Sınav başvuru esnasında kimlik belgesi olarak pasaport bilgilerinizi girdiyseniz pasaportunuzu da mutlaka götürmelisiniz.

2) Bir adet kurşun kalem ve tükenmez kalem (Dinleme ve Okuma sınavları için kurşun kalem gerekir.)

3) Bir adet silgi

4) Şeffaf bir şişe içinde su.

 

Sınav salonuna girerken yanınıza yukarıda listelenen 4 şeyden başka bir şey alamazsınız. Cep telefonunuzu ve diğer elektronik cihazlarınızı kapatın. Bunları diğer kişisel eşyalarınızla birlikte sınav salonunun dışında bırakmanız istenir. Tüm eşyalarınız sınav süresince dışarıda güvenli bir odada muhafaza edilecektir.

IELTS AC/GT ile ilgili yazılar

Ücret İadeli Eğitim Modeli

Bizimle çalıştınız ve istediğiniz skoru alamadınız, o zaman ödemiş olduğunuz tüm ücreti size kesintisiz olarak iade ediyoruz. Üstelik bunu resmi garanti belgesi ile yapıyoruz.

% 100 Başarı Garantili Eğitim

Mevcut İngilizce seviyeniz, hedeflediğiniz puan ve sınava gireceğiniz tarihe göre ayarlanmış sadece size özel bir eğitim modeli düşünün. Üstelik hiçbir sınırlama olmadan kendi hızınızda 7-24 online çalışma imkanı.

ielts Ders Örnekleri

Önce Tüm Sistemi Keşfet!

Demo eğitim videolarımızı izleyerek eğitim kalitemizi satın almadan önce keşfedebilirsiniz. Ayrıca ücretsiz üye olarak çalışma sistemimizi deneyebilirsiniz.